Rregulli i artë për lëkurë të përsosur
Dëshira për të pasur lëkurë të mahnitshme është diçka që i bën shumicën e femrave të shpenzojnë kohë dhe para në produkte të reja, tretmane, etj.

Por, çfarë nëse sekreti për lëkurë të mahnitshme është po aq i thjeshtë saqë mund të arrihet në pesë hapa?

Ekspertja australiane Melanie Grant së fundmi ka treguar se çfarë duhet të bëni për të pasur lëkurë të ndritshme, dhe lajmi i mirë është se nuk keni nevojë të shpenzoni mijëra euro.

Lëkura e mirë vjen nga brenda!


Grant thotë se është po aq e rëndësishme të kujdeseni për pjesën e brendshme të trupit sa është e rëndësishme të kujdeseni për pjesën e jashtme.

Përveç se duhet të bëni gjumë kualitativ dhe ta shmangni stresin, ju duhet të kujdeseni edhe në ushqim.

Mundohuni të hani ushqime që përmbajnë sasi të larta të acideve esenciale yndyrore, si avokado, salmoni, arrat dhe farat.

Gjithashtu kufizojeni glutenin, produktet e bulmetit dhe sheqerin e rafinuar.
Shtuar më 04/06/2018, ora 17:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori