Restoranti japonez pa kamerierë (VIDEO)
Në të ardhmen restorantet nuk do të kenë nevojë më për kamarierë pasi klientët mund të zgjedhin ushqimin përmes ekranit të ndjeshëm në prekje, i cili gjendet pranë secilës tavolinë, ndërsa porosia e tyre shkon në kuzhinë.

Kuzhinierët e vendosin ushqimin në shiritin lëvizës, përmes të cilit arrin te klienti. Kur mysafirët e përfundojnë ushqimin, pjatat i vënë në pjesën e veçantë dhe ato shkojnë në hapësirën për larjen e enëve. Provat e para për këtë shërbim u bënë në një restorant në Japoni. /albeu.com/


Shtuar më 22/10/2013, ora 11:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori