Receta verore, akullore me shalqi
Pëlqej
Përbërësit

3,5 gota shalqin
6 luge te gjelles mjalte
1 luge te gjelles lëng limoni
1/2 gota jogurt
6 Kivi
1 luge te gjellës çokollatë cop=ëza

Hapat

1
Shalqinin dhe lëngun e limonit e vendosniblendar, pastaj glazurën e derdhni në tasa të ngrirjës për akullore dhe e vendosni në frigorifer për ngrirje.

2
3 lugë të gjellës mjaltë dhe kivin e vendosniblendar, ndërsa jogurtin e tundëni me pjesën e mbetur të mjaltës.

3
Copat e akullorës me shalqin dhe kivi ia derdhni jogurtit të përgatitur dhe prap i vendosni për ngrirje.

4
Ju bëftë mirë! /kuzhina shqiptare/
Shtuar më 10/08/2017, ora 17:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori