Qumështi për kontrollin e peshës
Sipas një studimi australian, qumështi që pihet në mëngjes mund të parandalojë grumbullimin e kilogramëve të tepërt.

Në bazë të studimit këshillohet që të pihet një gotë qumësht në mëngjes. Vetëm fakti se pini qumësht nuk do të ketë ndikim direkt, nuk do t’u dobësojë. Mirëpo nëse pini qumësht përpara se të ushqeheni do t'u japë ndjesinë e të ngopurit dhe si rezultat do zvogëlojë oreksin tuaj. Kështu që nuk do të bini pre e ushqimeve kalorike.
Shtuar më 04/05/2011, ora 14:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori