Qofte tė skarės
Pëlqej
Qofte tė skarės
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
I hidhet kripė, piper, rigon, spec i kuq, pak miell dhe pėrzihet mirė, pastaj ndahet nė copa, qė u jepet formė cilindrike dhe rreshtohen nė tepsi.

Nė ēastin kur do tė hahen, qoftet piqen nė skarė sipėr sobės ose mbi mangall me prush. Shoqėrohen me patate tė skuqura, sallata tė ndryshme ose pėrdoren si meze me qepė tė grira hollė.

Pėr 4-5 persona duhen: mish 1 filxhan caji, qepė 2 kokrra, miell 1 lugė gjelle, kripė, piper, rigon, spec i kuq, 1-2 lugė gjelle vaj.
Shtuar më 03/08/2010, ora 00:01
Tage: Qofte skarės
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi