Qentė mbrojnė fėmijėt nga infeksionet
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Fėmijėt qė jetojnė nė njė shtėpi ku ka edhe qen janė mė pak tė prekur nga sėmundjet. Tė paktėn kėshtu thuhet nė studimin e fundit i realizuar nga Spitali Universitar nė Finlandė. Sipas studimit fėmijėt krijojnė imunitet ndaj sėmundjeve nėse shoqėrohen me kafshėt shtėpiake.


"Rezultatet tona mbėshtesin teorinė se gjatė viteve tė parė tė jetės, marrėdhėniet ndėrmjet fėmijėve dhe kafshėve janė tė rėndėsishme sepse ato mund tė ēojnė nė njė rezistencė mė tė mirė ndaj infeksioneve respiratore tė sipėrme e trakitit nė fėmijėri", shprehet studiuesi Bergroth. /albeu.com/
Shtuar më 07/12/2012, ora 15:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.