Punoni me orë të gjata ulur?! Disa këshilla për t'ua bërë ditën më pak të lodhshme
Shumë prej nesh janë të detyruar që të rrinë me orë të tëra duke qëndruar në një karrige, përpara kompjuterit. Por edhe të shpenzosh shumë kohë ulur mund t’ju shkaktojë dhimbje shpine, koke apo edhe probleme të tjera.

ǒdo gjë e ka një zgjidhje dhe gjithçka lidhet me qëndrimin e trupit tuaj.

Frymëmarrja

Kur qëndroni ulur, gjeni pozicionin më të mirë për ju, pastaj merr frymë në atë mënyrë që stomaku juaj të dali përpara.

Shplodhe qafën herë pas here

Vëri duart në tavolinë dhe shtrije qafën duke masazhuar kokën me gishta.

Shtriji këmbët dhe krahët duke provuar të bësh streching

Mundohu të mbash shpinën sa më drejtë dhe këmbët pozicionoi në mënyrë të rehatshme.
Shtuar më 13/10/2020, ora 19:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori