Produkte natyrale kundėr kancerit nė mėlēi
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kėrkuesit italianė kanė treguar se njė ushqim i mirė ėshtė njė mburojė edhe kundėr kancerit tė mėlēisė.

Kanceri i mėlēisė ėshtė rezultat i abuzimit tė vazhdueshėm me alkolin dhe infeksioneve tė shpeshta tė saj, prandaj shumė herė e vetmja mundėsi ngelet transplantimi i kėtij organi.

Nė kėtė vėshtrim arma mė e mirė pėr parandalimin e saj ėshtė duke filluar me pėrzgjedhjen e ushqimit.

Kėtė e tregon studimi i kryer nga Instituti Nacional i Avianos. Kėrkuesit kanė zbuluar se konsumi i i lartė i qumėshtit, kosit, dhe frutave redukton dukshėm kėtė rrezik.

Nė studimin e realizuar morėn pjesė 187 pacientė me tumor nė mėlēi dhe 412 persona tė shėndetshėm, dhe u vu re se njė konsum i rregullt i frutave redukton kancerin nė mėlēi me 52 pėr qind, kurse konsumi i kosit dhe i qumėshtit me rreth 78 pėr qind.
Shtuar më 03/05/2011, ora 14:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.