Pija që ju bën të dukeni më të ri
Qumështi i artë është pije e përbërë nga përbërës natyralë dhe që ka një sërë të mirash shëndetsore për organizmin tonë. Konsumimi i një pije të tillë do të na bëjë që ta ndjejmë veten 20 vjet më të ri se sa mund të jemi në realitet.

Për të përgatitur një pije të tillë është e rëndësishme që të keni;
1 filxhan qumësht bajame, 1 lugë gjelle vaj kokosi, 1 lugë gjelle mjaltë dhe ¼ e lugës së gjellës shafran indie.

Për të përgatitur at në fillim është e rëndësishme që të gjithë përbërësit përveç mjaltit, ti ziejmë në një temperaturë të mesme, dhe më pas brenda tyre do të shojmë mjaltin. Kjo është nj pije që mund të konsumohet çdo mëngjes. /albeu.com/

Shtuar më 10/04/2016, ora 13:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori