Pija ideale për rënien në peshë
Kur praktikoni detoksinifikimin e trupit dhe pastrimin e tij, çdo që futni të trupin tuaj duhet t’ju furnizojë me ushqyesit e duhur për të hequr toksinat. Pija që po ua paraqesim sot është një ilaç efektiv që shkrinë dhjamin dhe largon toksinat nga trupi.

Gjatë fundjavës është koha më e mirë për të filluar këtë dietë. Duhet të hani më shumë perime (domate) dhe ushqime të pasura me lycopene, të cilat përmirësojnë dhe nxisin procesin e pastrimit.

Për të përgatitur këtë pije është e rëndësishme të keni, 1 lugë çaji xhenxhefil, 1 lugë çaji piper djegës, 1 lugë gjelle shurup panje, 2 lugë gjelle lëng limoni, 300ml ujë.

Vendosni të gjithë përbërësit në një blender, përzieni ata mirë dhe përzierja është e gatshme për t’u pirë. Do të merrni rezultate të mira nëse e konsumoni në mbrëmje para se të shkoni në shtrat. /albeu.com/

Shtuar më 23/02/2016, ora 11:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori