Pija ideale kundër diabetit
Diabeti është një sëmundje shumë e përhapur ditët e sotme. Tashmë për të gjithë të prekurit nga kjo sëmundje është e rëndësishme që ato të përdorin ilacce të ndryshme natyrale.

Konsumimi ditor i kamomil i kombinuar me ushqim të shëndetshëm mund të ju ndihmojë për të parandalojë disa komplikime që shkaktohen nga diabeti. Sipas studiuesve ekstraktet e kamomilit ndihmojnë shumë nëse përdoren në një periudhë prej 21 ditësh. Kamomili redukton ndjeshëm glukozën në gjak.

Ekstrakti i kamomilit parandalon edhe ndërlikimet që shfaqen nga diabeti si humbja e shikimit dhe dëmtimet në veshka. Rol të rëndësishëm luan edhe kanella. Kanella ka efekt parandalues për sëmundjen kardiovalskulare.

Në studimet më të fundit të realizuar në Amerikë, rezulton se kanella është një produkt që ndikon në uljen e sheqerit në gjak për 20%. Përveç kësaj, kanella shkatërron edhe infeksionet fungale. /albeu.com/

Shtuar më 28/04/2016, ora 11:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori