Pica lufton kancerin e prostatës
Pëlqej
Pica Margarita
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Sipas shkencëtarëve të Nju Jorkut, Rigoni që përdoret në Pica dhe në shumë ushqime italiane është një armë e fortë kundër kancerit të prostatës.

Studimi është në fazat e para dhe duhen ende eksperimente të tjera, por deri më tani, mendohet se ngrënia e picës ul rrezikun e prekjes nga kanceri.

Karvakroli, një lëndë kimike që gjendet tek rigoni, lufton qelizat kanceroze në prostatë duke i eliminuar ato. Kjo lëndë mund të përdoret tani për krijimin e një medikamenti të fortë.
Shtuar më 25/04/2012, ora 12:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit