Pica lufton kancerin e prostatės
Pëlqej
Pica Margarita
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Sipas shkencėtarėve tė Nju Jorkut, Rigoni qė pėrdoret nė Pica dhe nė shumė ushqime italiane ėshtė njė armė e fortė kundėr kancerit tė prostatės.

Studimi ėshtė nė fazat e para dhe duhen ende eksperimente tė tjera, por deri mė tani, mendohet se ngrėnia e picės ul rrezikun e prekjes nga kanceri.

Karvakroli, njė lėndė kimike qė gjendet tek rigoni, lufton qelizat kanceroze nė prostatė duke i eliminuar ato. Kjo lėndė mund tė pėrdoret tani pėr krijimin e njė medikamenti tė fortė.
Shtuar më 25/04/2012, ora 12:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu
albeu