Petanik me pulë
Pëlqej
Petanik me pulë
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Marrim pulën e ziejmë mirë me ujë. Marrim miell 2 grushte e zëmë me ujë pak vaj pak kripe e bëjmë brumin si llastik, me pas e ndajmë në kuleç të vegjël si për bakllava dhe kulaçet i hapim në pete të holla.

I pjekim pak të gjitha me radhë dhe me pas i vëmë në tepsi një e nga një,duke i shtruar ne tepsi petët i spërkatim me lëngun e pulës.

Dhe në mes të petanikut vendosim pulën e zier.
Shtuar më 10/10/2010, ora 00:57
valentina baze
e Enjte 15 Nëntor 2012, Ora 08:45
Eshte ushqimi im i preferuar, por ama me pule fshati....
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit