Situata ne Prishtine vazhdon te jete e tensionuar (LIVE)
Petanik me pulė
Pëlqej
Petanik me pulė
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Marrim pulėn e ziejmė mirė me ujė. Marrim miell 2 grushte e zėmė me ujė pak vaj pak kripe e bėjmė brumin si llastik, me pas e ndajmė nė kuleē tė vegjėl si pėr bakllava dhe kulaēet i hapim nė pete tė holla.

I pjekim pak tė gjitha me radhė dhe me pas i vėmė nė tepsi njė e nga njė,duke i shtruar ne tepsi petėt i spėrkatim me lėngun e pulės.

Dhe nė mes tė petanikut vendosim pulėn e zier.
Shtuar më 10/10/2010, ora 00:57
valentina baze
e Enjte 15 Nëntor 2012, Ora 08:45
Eshte ushqimi im i preferuar, por ama me pule fshati....
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Tirana dhe e gjithe Shqiptaria feston sot 103-vjetorin e Shpalljes se Pavaresise

Tirana dhe e gjithe Shqiptaria feston sot 103-vjetorin e Shpalljes se Pavaresise