Përveç dhimbjes, ja për çfarë mund ta përdorni aspirinën tjetër
Përfitimet e aspirinës tejkalojnë lehtësimin e përkohshëm nga ethet dhe kokëdhimbjet.

Shumica e njerëzve e dinë se aspirina mund t’i mbrojë ata nga një sulm në zemër ose goditje në tru, nëse merret si duhet, transmeton lajmi.net.

Hulumtimet sugjerojnë se mund të zvogëlojë rrezikun e disa lloje të kancerit dhe të sëmundjes së Alzheimerit.

Por aspirina ka shumë përfitime të tjera shëndetësore, përfshirë këtu edhe për përdorim bukurie dhe higjienë personale.

Ndiqeni listën e plotë të përdorimeve:

Trajton aknet dhe gjendjet e tjera të lëkurës

Largon zbokthin

– Liron dhimbjet e kafshimeve nga insektet

Trajton qimet e pa-rritura

Largon të çarat e këmbëve

Largon lythat.
Shtuar më 13/08/2019, ora 11:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori