Përdorimi i limonit i rëndësishëm për organizmin
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Limoni është një nga agrumet më të mirë me veprim alkalik, çka do të thotë që në mënyrë të shkëlqyeshme rregullon nivelin e aciditetit në organizmin tuaj. Veçoritë alkalike të limonit rregullojnë nivelin e aciditetit në trup dhe vlerën pH.

Sipas Express ai është i pasur me vitaminë C dhe flavonoide të cilat janë luftëtar i shkëlqyeshëm kundër infeksioneve siç janë gripi dhe ftohja. Mëlçia juaj e adhuron limonin sepse limoni stimulon punën e mëlçisë dhe tret acidin urik. Limonada e freskët pa sheqer është e shkëlqyeshme për detoksikimin e mëlçisë. Limoni ndihmon te pastrimi i zorrëve dhe nxit zorrët të punojnë. /albeu.com/
Shtuar më 28/08/2012, ora 17:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit