Pėrdorimi i limonit i rėndėsishėm pėr organizmin
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Limoni ėshtė njė nga agrumet mė tė mirė me veprim alkalik, ēka do tė thotė qė nė mėnyrė tė shkėlqyeshme rregullon nivelin e aciditetit nė organizmin tuaj. Veēoritė alkalike tė limonit rregullojnė nivelin e aciditetit nė trup dhe vlerėn pH.

Sipas Express ai ėshtė i pasur me vitaminė C dhe flavonoide tė cilat janė luftėtar i shkėlqyeshėm kundėr infeksioneve siē janė gripi dhe ftohja. Mėlēia juaj e adhuron limonin sepse limoni stimulon punėn e mėlēisė dhe tret acidin urik. Limonada e freskėt pa sheqer ėshtė e shkėlqyeshme pėr detoksikimin e mėlēisė. Limoni ndihmon te pastrimi i zorrėve dhe nxit zorrėt tė punojnė. /albeu.com/
Shtuar më 28/08/2012, ora 17:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kosova feston sot 7-vjetorin e shpalljes sė Pavarėsisė. Portali Albeu.com uron gjithė shqiptarėt kudo ndodhen

Kosova feston sot 7-vjetorin e shpalljes sė Pavarėsisė. Portali Albeu.com uron gjithė shqiptarėt kudo ndodhen