Për fëmijët djem kukulla, për vajzat pistoleta-lodër (FOTO-LAJM)

Jemi mësuar të shohim që në prag festash prindërit blejnë për fëmijët djem pistoleta-lodër ndërsa për vajza kukulla. Të kundërtën ka propozuar një kompani që merret me prdhimin e lodrave në Suedi gjatë prezantimit të katalogut të Krishtlindjeve.

“Kemi publikuar katalogë në një mënyrë krejt të ndryshme këtë vit. Debati gjinor në Suedi në vitet e fundit ka marrë përmasa të mëdha dhe vendosëm që të përshtateshim”, theksoi drejtori i shitjeve, Jan Nyberg. /albeu.com/
Shtuar më 26/11/2012, ora 13:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori