"Pasuri ekstravagante", njihuni me 5 shtëpitë më të shrejnta në botë (FOTO LAJM)

Vila l’Echauguette, Monte Carlo në Monako kushton 125 milionë dollarë
Besohet të jetë ndërtuar në vitet 1880 për familjen e 'Magjistarit të Monte Carlos', François Blanc, i cili ndërtoi Operën e Monakos dhe menaxhoi kazinon e Monte Carlos! Kjo vilë ëndërrimtare është vendi ku Marie Antoinette jetoi për vite me radhë në hapësirat marramendëse të saj, me tavane të lartë dhe stilin antik.
Sigurisht, kur i shikon për të parën herë e kupton mirëfilli çdo të thotë luks, investim me shifra stratosferike që u takojnë miliarderëve apo të famshmëve në botë që tashmë i kanë kthyer në pasuritë e tyre të patundshme.

Ndryshe, këto cilësohen si pasuri ekstravagante në tregun e pronave që ofrojnë nivel të lartë jetese. Le t'i zbulojmë tani bashkarisht se cilat janë rezidencat më të shtrenjta në botë!

Janë kaq mahnitëse në çdo detaj tyrin!

Shtuar më 26/02/2020, ora 14:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori