Parfumet më të mira për ditë të ftohta si këto
Në dimër të gjithë duan të rrinë ngrohtë mbuluar me batanije, të ndezin qirinj me aromë të mirë, dhë të qëndrojnë pranë zjarrit. Këtë sezon pushimi, një pjesë e rëndësishme është dhe aroma juaj personale përtej atyre që kjo stini na sjell.

Sipas disa testeve të vogla aromat më të pëlqyera për dimrin janë këto: Black Opium Yves Saint Laurent: Kjo aromë sjell një dozë të lartë energjie. Ajo është përfekte me aromat e një filhani kafe. Ky parfum përmban: vanilje, lule të bardha, kafe të zezë.

Coco Mademoiselle, Chanel: Të sjell ndjesinë e frutave dhe luleve. Ai përmban: portokall, bergamot, mandarin,mimoza, iris florentine, myshk të bardhë. SI nga Giorgio Armani: Na sjell një ndjesi freskie dhe me shije frutash. Aromat e tjera të tij janë: Dardhë, dru dhe vanilje.Lost Cherrym Tom Ford: KA një aromë të plotë, zbavitëse, dhe si karamele. Përbërësit e tjerë janë qershi, liker qershi, bajamee hidhur, shurup qershi, jasemini. Cili është I preferuar juaj?

Shtuar më 27/02/2020, ora 14:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori