Pak e bëjnë, si gatuhet sallata me kërpudhë
Përbërësit

400 gr kërpudha
gjysme tube koper
gjysme tube majdanoz
1 gote te çajit miser
2 speca
7,8 copa turshi

PËR SOS
vaj vegjetal
uthull
limon
kripë

Hapat

1
Kërpudhat i preni në copa të vogla dhe i fërgoni në temperaturë mesatare.

2
Pasi të ftohen e përzieni me përbërësit e tjerë të sallatës.

3
Sallatën e vendosni në pijatën për shërbim.

4
Ju bëftë mirë! /kuzhina shqiptare/
Shtuar më 25/10/2019, ora 13:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori