Pa kuptuar, si po shkatërrojnë smartphonët lidhjen tuaj (FOTO LAJM)

Nuk i tregoni partnerit tuaj se për çfarë jeni duke buzëqeshur

Kjo i bën njerëzit të ndjehen në siklet dhe të mjeruar kur partneri i tyre është i pranishëm fizikisht me ta, por po shijon diçka në smartphone. Për më tepër, partneri juaj mund të fillojë të ndjehet i pasigurt dhe xheloz nëse jeni duke buzëqeshur me diçka në telefonin tuaj.

Sidoqoftë, situata mund të ndryshohet lehtë nëse thjesht ndani atë me të cilën po qeshni me partnerin tuaj. Një studim i fundit konfirmoi që çiftet që qeshin së bashku, qëndrojnë së bashku më gjatë, kështu që mos jini aq injorant dhe ndajeni atë që ju pëlqen me të dashurin tuaj.
Roli që telefonat inteligjentë luajnë në jetën tonë është i madh duke pasur parasysh që personi mesatar kalon mbi katër orë në ditë në pajisjen e tyre.

Nuk është për t’u habitur që telefoni juaj ka një ndikim të madh në shumë aspekte të jetës suaj dhe marrëdhënia juaj nuk bën përjashtim.

Psikoterapistët janë të bindur që njerëzit krijojnë lidhje emocionale me pajisjet e tyre, gjë që është jo e shëndetshme dhe çon në probleme të ndryshme në marrëdhënie.

Nëse doni të keni një marrëdhënieshëndetshme, mbani në mend se përqafimet, puthjet, prekjet dhe dhuratat nuk mund të zëvendësohen me komunikim dixhital.

Shtuar më 09/05/2020, ora 09:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori