Obeziteti rrit rrezikun nga kanceri
Georgia Davis
Mbipesha dhe obeziteti përbëjnë një faktor të konsiderueshëm për lindjen e tumoreve dhe përfaqësojnë një faktor që përkeqëson ecurinë e pacientëve që kanë pasur kancer. Alarmi është lëshuar nga specialistë të mbledhur në Çikago.

Mbipesha, një tregues i masës trupore superiore ndaj normës, shton me rreth 20% rrezikun e gjeneruar nga prekja e tumorit” bëjnë të ditur ekspertët.
Shtuar më 07/06/2011, ora 15:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori