Nuk nxjerr ujë mjaftueshëm? Si të pastroni kokën e dushit
Duket sikur në fakt koka e dushit nuk nevojë të pastrohet pasi ajo është duke u larë gjithë kohës por kjo nuk është e vërtetë.

Ju duhet të bëni kujdes sepse ajo mbledh papastërti apo ndryshk.

Kështu që mënyra më e duhur për ta pastruar është një përdorni uthull të bardhë.

-Shtoni uthullën e bardhë në qesen plastike dhe fusni kokën e dushit brenda.

-Lidheni me llastikun e flokëve që të rrijë e fiksuar dhe lëreni të veprojë për 30 minuta.

-Hiqni qesen dhe derdhni uthullën që gjendet brenda saj. Fërkoni kokën e dushit me sfungjer ose furçë dhe shpëlajeni me ujë të ftohtë.

-Në fund fshijeni me leckë pambuku. /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2018, ora 16:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori