Nuk ju shkon mendja, çfarë bëjnë vajzat kur janë vetëm
Të gjitha femrat e dinë plotësisht atë që bëjmë kur jemi vetëm, apo jo? Pretendojmë sikur po qajmë në mënyrë që të shikojmë në pasqyrë si dukemi kur qajmë…

Madje aktrojmë aq bukur sa meritojmë një çmim të parë për dramë!

Por a do t’i tegojmë meshkujve se çfarë bëjnë femrat kur janë vetëm?

1.Bisedon me veten kur ajo ecën rreth shtëpisë, ose shpik këngët më absurde ose diskuton problemet e saj të përditshme me vete.

2. Tashmë me një ritëm të shpejtë, praktikoni kërcim breakdance

3. Kërceni, duke shkuar në banjo dhe duke bërë punët e shtëpisë. Në rast se një ditë një fotograf profesionist do t’ju kërkojë të punoni për të.

4. Në vend që të këndoni një këngë tuajen, zgjidhni një nga të famshmet dhe më të vështirat, stil Celine Dion apo Mariah Carey, për të parë se sa lart mund t’i kapni notat, transmeton ShkodraNeës.

5. Nuk zhgënjeheni nëse s’kapni një nivel të barabarta me këto diva, sepse e dini që ju mund të fitoni një American Idol ose X Factor.

6. Edhe para pasqyrës, ushtroni reagimin tuaj kur të merrni çmimin.

7. Tjetra, intervistoni… vetën.

8. Tashmë shumë e frymëzuar, imagjinoni argumentet që do të jepni në një debat me armikun tuaj më të keq.

9. Shikoni fytyrën tuaj me kënaqësi kur fitoni, shkruan ShkodraNeës.

10. Atëherë ti e kupton se po imagjinon gjithçka dhe buzëqeshja jote kthehet në një fytyrë zhgënjimi.

11. Pra, pyesni veten se si dukeni kur qani me dëshpërim.

12. Pra, i ktheheni pasqyrës dhe vazhdoni të praktikoni.

13. Jeni e sigurtë që mund të debutoni në një telenovelë dhe të merrni një çmim për dramën më të mirë.

14. Gjithmonë pyet veten se çfarë mund të ndodhë nëse dikush tjetër mëson gjithçka që ti po bën.

15. Pak e zënë ngushtë, zgjidhni të hyni në dush.
Shtuar më 11/07/2018, ora 16:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori