Njollat e verdha te thonjtë, ja si ti heqim
Njollat e verdha janë një shqetësim që shfaqen tek duhanpirësit.
Për të shmangur këtë shqetësim është e rëndësishme që ju të keni një pezierje me 3 për qind tretje të ujit dhe peroksideve me glicerinë, ujë trëndafili.

Kjo është një metodë që ju nmund ta përdorni për një periudhë kohore prej 7-10 ditë i lyeni me lëvore të limonit. Kjo forcon thonjtë, pastron thonjtë e errët dhe ju dhuron shkëlqim.

Nëse kjo përgatitje nuk ndihmon, atëherë shtresën e verdhë duhet ta hiqni me kujdes me gurë. Paraprakisht të bëni një banjë dhjetëminutëshe për thonj, përmes sodës së bikarbonat. /albeu.com/
Shtuar më 09/04/2015, ora 14:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori