Njė mjek austriak nė fushėn e ORL-sė nė Shqipėri (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pėr herė tė parė nė Shqipėri vjen njė mjek i njohur austriak otorinolaringolog, Prof. Dr Klaus Boeheim nė Spitalin Amerikan. Prof. Boheim do tė sjellė me tek ne eksperiencėn profesionale nė kėtė fushė.

“Bazuar edhe nė eksperiencėn time jashtė vendit nė Spitalet me prestigjoze nė Zvicėr, Austri e nė vende tė tjera tė Europės synoj tė sjell nė Shqipėri njė eksperiencė sa mė profesionale nė fushėn e ORL-sė. Tė ndėrtoj njė spektėr tė gjerė tė fushės sė Otorinolaringologjisė drejt njė niveli tė lartė dhe sa mė afėr modelit perėndimor, ashtu si Spitali Amerikan", thotė Boheim.

Dr. Klaus Boeheim ka punuar nė spitalet mė tė njohura nė Austri nė fushėn e ORL dhe si pedagod nė universitetet Austiake. Njė pėrvojė e mirė Prof.Dr. Boeheim e krijon si drejtues i Fakultetit tė Mjekėsisė nė Universitetin e Innsbruck si dhe nė njė institut tė njohur nė Harvard.
rof. Dr. Boeheim do tė vizitojė pacientėt e parė nė Shqipėri.

Pėr tė gjithė ata qė kanė probleme me dėgjimin, apo kanė nevojė pėr implatin koklear tė veshit, apo duhet tė bėjnė ndėrhyrjet nė hundė, ku pėrveē kirurgjisė ai realizon edhe trajtimin estetik brenda kėsaj procedure. /albeu.com/
Shtuar më 30/07/2013, ora 13:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.