Një menu tradicionale për ata që duan të dobësohen
Pëlqej
Kjo menu i afrohet ushqimit të shtëpise, me gatime tradicionale të modifikuara për të pasur më pak yndyrë dhe kripë. Në menynë tradicionale mbizotërojne kryesisht ushqimet e stinës.

Sipas blerina.diet, dieta tradicionale përmban sasi të pakta yndyre dhe proteinash shtazore. Ajo bazohet në ushqime me prejardhje bimore kryesisht drithëra dhe perime, gjithashtu edhe bulmet si qumësht, kos dhe gjizë pa kripë.

Pritshmëritë:
• RENIE NE PESHE prej 4kg/MUAJ
• RREGULLIM I PARAMETRAVE METABOLIK SI KOLESTEROL, SHEQER, ACID URIK etj
• EDUKIM I REGJIMIT DHE KONTROLLIT TE SASIVE NE USHQIM
E përshtatshme për:
• Persona qw deshirojnw thjesht tw bien nw peshw nw mwnyrw tw ekuilibruar.
• Persona qw vuajnw nga kolesteroli i larte, dhe diabeti.
• Persona qw preferojnw shijet tradicionaleDreka

sallate te bollshme, pjate kryesore

Pasdite

Sanduic te ndryshem

Darka

sallate, antipaste, frut
Shtuar më 19/06/2017, ora 11:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori