Një lajm i keq për nënat që lindin pas moshës 40 vjecare
Pëlqej
Një studim i ri ka nxjerrë rezultate shokuese përsa i përket lindshmërisë në moshën 40 vjecare. Studimi tregon se në fakt këta fëmijë janë të prirur të jenë më pak të zgjuar dhe trupi i tyre është i prirë për mbipeshë.

Këtë përfundim e kanë sjellë zyrtarë nga Shkolla Ekonomike e Londrës, në bazë të një hulumtimi me 18,000 fëmijë.

Studiuesit kanë shikuar të dhënat e fëmijëve, duke marrë parasysh, moshën e nënës së tyre, se kur ajo ka lindur.

Sipas studimit, gratë që kanë lindur fëmijë, pas viteve të 40-ta, del të jenë më të lodhura, derisa kujdesi tyre mbi fëmijën, lë për të dëshiruar.
/albeu.com/
Shtuar më 18/06/2017, ora 12:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori