E FUNDIT/ Sërish lëkundje tërmeti në Durrës
Një ide brilante se çfarë të bëni me kosin e skaduar
Kosi është përfekt për të bërë një scrub natyral. Kjo për arsye se përmban acid laktik, çka ndihmon që të largojë qelizat e vdekura. Njëkohësisht zbardh fytyrën dhe e bën më të pastër.

Si të veproni?

2 lugë gjelle nga kosi i skaduar
1 lugë gjelle mjaltë

Udhëzime:

Në një enë bashkoni të dy përbërësit dhe i aplikoni në fytyrë.
E lini të veprojë për 15 minuta dhe më pas e shpëlani me ujë të vakët.
Nga kjo maske ndonëse me kos të skaduar (deri në tri ditë), nuk do të keni asnjë efekt anësor.
Shtuar më 10/07/2019, ora 17:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori