Shifra të frikshme viktimash: 21 humbje jete e 780 raste të reja
Nëse dikush jua lë "seen", ja çfarë duhet të bëni
Ankthi i njerëzve në ditët e sotme, është kur dikush jua lë “seen” dhe nuk ju kthen përgjigje.

Psikologët kanë dhënë alarmin sepse kjo ka të bëjë me vetbesimin dhe nëse nuk ju kthen dikush përgjigje, tregon se diçka nuk shkon me ju.

Sipas intv.al nuk duhet të mendoni direkt negativisht. Njerëzit preferojnë të mendojnë më të keqen fillimisht, por çdo ka një arsye, ose vërtetë nuk ka dëshirë të kthejë përgjigje, ose thjesht nuk do të ketë kontakt me ju.

Në shumicën e rasteve, njerëzit ndihen keq madje kur bëhet fjalë për partnerin, që jua lë “seen”, gjendja shkon edhe më serioze. Për një keqkuptim të tillë, kanë ndodhur divorce të ndryshme në botë.

Psikologët, rekomandojnë vetëm pritjen dhe mos të shkoni në ekstrem, pasi do dëmtoni veten tuaj. Mos gaboni të dërgoni disa mesazhe rresht, pa marrë më parë një përgjigje nga mesazhet e hershme. Thjesht, secila gjë, ka kohën e vet. Mos u nxitoni!
Shtuar më 31/10/2018, ora 16:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori