Ndryshimi i klimės, kafeja arabe drejt zhdukjes
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ndryshimet e klimės mund tė ēojnė nė zhdukjen e bimės sė egėr nga e cila bėhet kafeja arabe. Sipas njė studimi tė realizuar nga ekspertėt e kopshteve botanike mbretėrore tė Keuit, nė Britaninė e Madhe, nė bashkėpunim me disa kolegė nga Etiopia, brenda 70 viteve tė ardhshme tė ketė njė reduktim tė kokrės sė egėr arabike nė njė kuotė nga 65 deri nė 99.7 pėr qind.


“Zhdukja e kafesė arabike ėshtė njė perspektivė befasuese dhe shqetėsuese, megjithatė objektiv i studimit nuk ishte ai i dhėnies sė alarmit steril. Skenari duhet parė mė tepėr si njė pikė nisjeje pėr tė vlerėsuar ēfarė veprimesh duhen ndėrmarrė pėr ta shpėtuar”, kanė deklaruar studiuesit. /albeu.com/
Shtuar më 08/11/2012, ora 18:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.