Ndoshta nuk e dinit, por selino ju mbron nga kanceri
Ndoshta nuk e dinit por selinoja kur nuk përzihet me ushqime të tjera apo kur përdoret në supë dhe sallatë sjell shumë benefite në organizmin tonë.


Selino është e mbushur me vitamina dhe minerale të cilat ndihmojnë në zvogëlimin e inflamacionit, e promovon shëndetin e nyejve dhe ju ndihmon nga kanceri.

Selino është antipezmatues natyral sepse përmban luteolin, ndërsa e zvogëlon inflamacionin në shumë pjesë të trupit, duke përfshirë edhe trurin.


Selino ndihmon në menaxhimin e shtypjes së gjakut

Selino përmban kalium, i cili është i dobishëm për menaxhimin e shtypjes së gjakut. Vitaminat dhe mineralet e selinos ndihmojnë në relaksimin e muskujve përreth artereve.

Përveç këtyre, selino ndihmon edhe në humbjen e peshës, në sistem më të mirë të tretjes, e liron stresin, etj. /albeu.com/
Shtuar më 06/04/2018, ora 16:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori