Ndajeni këtë frut përgjysmë dhe lamtumirë mushkonja
Ekziston një frut që përfundimisht largon bezdisjen e mushkonjave.

Kjo pemë e shëndetshme përmban anti-septik, i cili përdoret në rast ftohjeje, problemeve të dhëmbëve, çrregullimeve të frymëmarrjes dhe shtypjes së lartë të gjakut, transmeton lajmi.net.

Bëhet fjalë për limonin. Del të jetë se ky agrum është i dobishëm edhe në luftën kundër mushkonjave.

Shtrydhni një limon, në të ngulni kunja të vegjël dhe vendoseni pranë krevatit. Aromës së limonit, pos mushkonjave, i shmangen edhe milingonat dhe mizat.

Kunjat e vegël të gjatësisë prej 12 deri në 16 milimetra janë sythat e degëve të karafilit.
Shtuar më 05/08/2019, ora 13:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori