Mos i ndani këto produkte nga dieta juaj nëse doni të bini nga pesha
Në Amerikë obeziteti është kthyer në një epidemi, ndërkohë që edhe shtetet e tjera të botës nuk mbeten pas. Humbja e peshës nuk është një proces i thjeshtë dhe gjatë gjithë kohës të duhet të kuptosh se çfarë je duke bërë gabim.

“Është shumë e rëndësishme të kuptojmë se ushtrimet janë një pjesë shumë e rëndësishme e të gjithë këtij procesi, por ushqimet që ju hani janë 3 herë më të rëndësishme për të kontrolluar peshën, krahasuar me aktivitetin fizik”, ka shpjeguar eksperti i njohur amerikan, Dr. Joseph Mercola.

Sipas tij dieta, e cila nënkupton zgjedhjen e një regjimi ushqimor korrekt dhe të shëndetshëm është pjesa më e rëndësishme për humbjen e peshës.

Dr. Joseph Mercola sugjeron që të konsumoni këto produkte për humbjen e peshës, ose t’i integroni si pjesë e dietës tuaj. Në saj të vlerave që secili prej këtyre produkteve ka në përbërje, rekomandohet edhe konsumi i tyre.
- Bajamet
- Farat Chia
- Qitro
- Thjerrëzat
- Portokallet


Shtuar më 28/10/2019, ora 08:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori