Mos i bëni më kurrë! Këto ushqime nuk duhen kombinuar me njëra- tjetrën (FOTO LAJM)

Karbohidratet dhe proteinat e kafshëve

Përzierja e karbohidrateve me proteina shtazore si viçi ose deleje, rezulton me gaz ose fryrje stomaku.
Të kesh një dietë të përshtatshme është shumë e rëndësishme për një jetë të shëndetshme.

Zgjedhja e ushqimit të duhur dhe kombinimi me një tjetër të drejtë e bën planifikimin e ushqimit të përditshëm të lehtë.

Por disa kombinime ushqimesh mund të përfundojnë duke dëmtuar shëndetin tuaj ndaj është e rëndësishme t’i shmangni ato me çdo kusht.

Shtuar më 13/11/2020, ora 15:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori