Mos i bëni më kurrë! Këto ushqime nuk duhen kombinuar me njëra- tjetrën (FOTO LAJM)

Drithëra me qumësht

Kjo mund të duket paksa tronditëse, por ky mëngjes është shkaku i disa problemeve të stomakut. Që të dy përbërësit përmbajnë karbohidrate shpejt të tretshëm, dhe sipas hulumtimeve thuhet se ato rritin nivelin e sheqerit në gjak dhe ulin energjinë fizike.

Ushqimet që digjen ngadalë e bëjnë punën e organeve më të lehtë. Pra, për të lehtësuar procesin e tretjes, drithërat bashkojini me kos dhe shtoni disa arra për shije shtesë.
Të kesh një dietë të përshtatshme është shumë e rëndësishme për një jetë të shëndetshme.

Zgjedhja e ushqimit të duhur dhe kombinimi me një tjetër të drejtë e bën planifikimin e ushqimit të përditshëm të lehtë.

Por disa kombinime ushqimesh mund të përfundojnë duke dëmtuar shëndetin tuaj ndaj është e rëndësishme t’i shmangni ato me çdo kusht.

Shtuar më 13/11/2020, ora 15:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori