Mos hidhni lëkurën e pjeshkës dhe mollës, ilaç për shëndetin tonë
Kërkuesit nga studimet e fundit kanë arritur në përfundimin se acidi i cili e mban lekuren e mollës të shkelqyer, na jep më shumë vlera për shëndetin tonë, se sa vetë brëndësia e frutit. Të mirat s'kanë fund, duke nisur nga forcimi i muskujve deri te mbajtja nën kontroll e kolesterolit dhe sheqerit.

Përpos mollës edhe lëkura e pjeshkës ka shumë vlera ushqyese. E pasur me kalium dhe vitamine A, e cila rigjallëron dhe hidraton lekurën, lëkura e pjeshkës do t’jua përmiresojë sistemin tuaj të imunitetit, do të largojë toksinet nga trupi, do të zvogelojë mundesitë për kancer, semundje te zemres por edhe do t’i ruajë syte tuaj nga katarakti. /albeu.com/
Shtuar më 08/09/2014, ora 16:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori