Mjekësia popullore: Majdanozi ilaçi më i fuqishëm natyror për ënjtjen e këmbëve!
Ënjtja e këmbëve është një nga problemet kryesore të shumë njerëzve sidomos të moshave të mëdha.

Megjithatë duhet thënë se ënjtja nuk është e rastësishme. Diabeti, çrregullimet hormonale, shtatzania dhe sëmundjet kardiovaskulare janë disa nga faktorët kryesorë.

Ky problem nuk duhet të merret lehtë, por është mirë që të konsultoheni menjëherë me mjekun tuaj për të përcaktuar se çfarë çon në ënjtje të këmbëve.

Mjekësia popullore ka një arsenal të gjerë të mjeteve të ndryshme kundër ënjtjes, por më i efektshmi prej tyre është majdanozi.

Majdanozi, si diuretik është një ilaç i mirë kundër fryrjes së këmbëve.

Fillimisht merrni një tufë majdanoz dhe e lani me ujë të bollshëm. Më pas e grini imët në një blender dhe e vendosni në një tenxhere me 500 ml ujë. Lëreni të qendrojë gjatë gjithë natës.

Në mëngjes kulloheni. Masa që del është lëngu që duhet të pini (mundësisht dy ditë rresht).
Shtuar më 11/06/2020, ora 13:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori