Misteri që fshihet pas kësaj shtëpie i ka lënë të gjithë gojëhapur

Një shtëpi trekatëshe, në Skoci, pranë qendrës së qytetit dhe atraksioneve lokale, ka dalë në shitje vetëm për një 1 paund.

Nga jashtë mund të mendosh se të “ka rënë llotaria” por sapo të hyn brenda mund të kuptosh se çmimi jashtëzakonisht i ulët e ka një arsye të fortë.

Prona del për ankand muajin e ardhshëm, por të gjithë të interesuar duket se do të duhet të bëjnë “një sy qorr” për tavanet e shkatërruara, dyshemetë e prishura dhe dhomat e mbushura me mbeturina.

Shtëpia ne Kilmarnock, e braktisur prej më shumë se një dekadë, duket se ndodhet në gjendje mjerane.

Por të gjithë të interesuar mund ta blejnë për një paund dhe te fillojnë nga rregullimet, sigurisht pasi të keni riparuar shkallët që lidhin çdo kat. /albeu.com/
Shtuar më 26/10/2018, ora 20:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori