Mish qengji me kos dhe makarona
Pëlqej
Mish qengji
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pėrbėrėsit:

1 kg shpatull qengji
1 kg kos (grek)
3 thelpinj hudhėr
3 lugė gjellė vaj ulliri
3 vezė
Makarona tė dėshirės tuaj (penne, farfalle, fussili, etj)

Pėrgatitja:

mishin e qengjit bėjmė ēarje tė vogla me thikė dhe brenda tyre vendosim thelpinj hudhre. E vendosim mishin nė tepsi qelqi, spėrkasim me tri lugė vaj ulliri dhe pjekim pėr 1 orė e gjysmė nė nė 220 gradė Celsius Pėr njė shije akoma mė tė mire pjekim pėr 3 orė nė 170 gradė Celsius.

10 minuta para sė ta nxjerrim nga furra rrahim tri vezėt dhe i pėrziejmė me kosin. Kėtė masė e hedhim mbi mishin dhe e vendosim nė furrė tė piqen bashkė peėr 10 minuta akoma.

Shėrbehet me makarona tė dėshirės suaj.
Shtuar më 28/01/2011, ora 18:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.