Mielli ilaçi më i mirë kundër djegieve
Mielli është ilaçi më i mirë kundër djegies. Ai ishte një ilacc që njerëzit e kanë përdorur në rastet kur digjnin duart, për të lehtësuar dhimbjen e fusnin dorën në thesin e miellit dhe e mbanin atë deri sa dhimbja tu kalonte, dhe pasi e nxirrnin prej aty nuk kishin më as dhembje dhe as një shenjë djegie.

Sipas ekspertëve, mielli përmban disa lloj lëndësh të cilat e zhdukin në moment të gjitha plagët menjëherë pas djegies. /albeu.com/
Shtuar më 31/12/2015, ora 13:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori