Mësoni nga se vuani përmes dhimbjes së kokës
Dhimbja e kokës është një shqetësim i zakonshëm por në shumë raste ajo mund të bëhet dhe dëshmitare e treguese e shumë sëmundjeve serioze. Dhimbjet e zakonshme të kokës janë ato që i shkakton tensioni, sinusi ose edhe migrena.

Njerëzit që janë këto probleme fillimisht përballen me dhimbje të lehta, më pas ajo vjen duke u rënduar. Ajo mund të jetë njoftim i një sulmi, aneurizëm, tumor apo gjakderdhje në tru. Kjo nënkupton se arteritet dhe venat tuaja nuk janë duke funksionuar si duhet.

Pra, kur ato shpeshtohen bëhen të padurueshme, apo vijnë papritur, p.sh. brenda 60 sekondave kjo është shenjë se jeni pran gjakderdhjes në tru. /albeu.com/


Shtuar më 06/06/2016, ora 14:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori