E FUNDIT/ Fituan 3.7 milion euro nga kreditë, arrestohen 7 persona në Tiranë
Mesazhet që tregohen përmes thikës dhe pirunit
"Gjuha" e thikës dhe e pirunit është një rregull i rëndësishëm që ne duhet të mësojmë. Kjo është një mënyrë që na ndihmon për të qenë më të saktë dhe përmes veprimeve të shprehim idenë kryesore se cili është kuptimi i vendosjes së thikës dhe pirunit në tavolinë.

Në foto tregohet mesazhi që përcjell vendosja e thikës dhe pirunit, si për shembull nëse doni që të vazhdoni ushqimin, pirunin e thikën i vendosni në pozitë të kryqëzuar, ose nëse dëshironi që të komplimentoni për ushqimin, i vendosni paralel në mënyrë horizontale. /albeu.com/
Shtuar më 13/01/2015, ora 16:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori