Mes kripës së detit dhe diellit përvelues, kjo është maska perfekte për flokët tuaja
Gjatë verës, dielli është armiku më i madh i flokëve">flokëve të femrës

Pos diellit, praktikisht kombinime vdekjeprurëse për shëndetin e flokëve">flokëve janë dielli dhe uji i detit, transmeton Telegrafi.

Për këtë arsye jemi përpjekur që të gjejmë recetën më të mirë natyrale për maskën e flokëve">flokëve. Qiteni në flokë të thatë. Lëreni disa minuta që flokët">flokët ta thithin mirë dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Nevojiten:

– 1 e verdhë e vezës,
– 2 lugë vaj ulliri
– 1 lugë lëng limoni.

Përgatitja

Të gjithë artikujt përzieni me mikser.

Nëse dëshironi që maska të bëhet më e lëngshme në mënyrë që të qitni më lehtë në flokë, shtoni vetëm një lugë ujë.


Qiteni maskën në flokë të thatë (nuk është patjetër flokët">flokët të jenë të pastër), lëreni të veprojë gjysmë ore dhe shpëlajini.

Pas këtij tretmani lani flokët">flokët normalisht me shampon.

Gjatë verës mos harroni t’i hidratoni rregullisht flokët">flokët. Për shembull, nëse flokët">flokët do t’i lani sot, dy orë para larjes qitni në flokë vaj ulliri apo kokosi nga maja e kokës deri te përfundimi i qimeve. Pastaj me kujdes lani flokët">flokët.

Armiku më i madh i dëmtimit të flokëve">flokëve është alkooli i cili në sasi të mëdha gjendet në çdo shampon.

Gjatë verës flokët">flokët gjithmonë lani me shampo të dedikuar flokëve">flokëve të thatë dhe të dëmtuar, pa marrë parasysh çfarë ju janë flokët">flokët aktualisht. /Telegrafi/


Shtuar më 13/07/2019, ora 13:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori