Merr infeksionin nga mishi i hamburgerit, shpërfytyrohet 34 vjeçari (Pamje të rënda)

Një infeksion shumë i rëndë i cili kishte ardhur si pasojë e mishithamburgerit, për pak sa nuk i ka marrë jetën një 34 vjeçari.

Mjekëve i janë dashur 20 orë operacion, për të rindërtuar buzët e tij, ndërsa fatkeqësisht ai ka humbur gjymtyrët e tij. Ai nuk i kishte dhënë rëndësinë e duhur këtij infeksioni, i cili kishte të njëjtat simptoma me atë të gripit, duke e shndërruar totalisht atë me këmbë dhe duar të prera.

Alex Lewis nga Anglia, kishte marrë një infeksion shumë të rëndë "Streptokokun" e grupit A nga konsumimi i mishithamburgerit. Ai i'u nënshtrua operacionit, për t’i rindërtuar në një farë mënyre gojën, duke përdorur lëkurën nga shpatullat e tij. Ky nuk është operacioni i vetëm që ai do ti nënshtrohet, pasi pas disa muajsh do të ketë një tjetër, kjo për t’i dhënë formë buzëve të tij. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2014, ora 11:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori