Mënyra se si i mbani kapur duart me partnerin flet shumë për lidhjen tuaj (FOTO LAJM)

-Kapeni duke puthitur pjesën e brendshme-
Në qoftë se gjatë shëtitjeve të zakonshme kapeni prej dorë në këtë mënyrë me partnerin, do të thotë që lidhja juaj bazohet në emocione, por jo pasion. Personi që ushtron pak më shumë forcë gjatë puthitjes se pëllëmbëve ka personalitet më të fortë, i pëlqen të marrë iniciativën dhe të vendosë.
Të gjithë ata që e kanë provuar dashurinë, e dinë se sa ndjenjë e e bukur është të ecësh ose të shëtisësh për krahu me partnerin.

Shtrëngimi i duarve, një përkëdhelje e kaluar lehtë mbi shpatulla apo puthja e dorës janë disa prej atyre simboleve që forcojnë lidhjen mes partnerëve.

Marrëdhënia në çift bazohet edhe në këto indicie trupore që shpeshherë përkthejnë emocionet dhe lidhjen mes një çifti.

Mënyra si kapeni prej dore me shokun, burrin, të dashurin tuaj mund të thotë shumë për të, ju dhe marrëdhënien që keni krijuar.

Për më tepër, Albeu.com ju sjell galerinë e mësipërme.
Shtuar më 02/08/2018, ora 16:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori