Me apo pa mjekër? Ja cilët meshkuj pëlqehen më tepër

"Meshkujt me mjekër janë më tërheqës për femrat se sa ata pa mjekër".

Ky rezultat është nxjerrë pas një studimi të fundit të kryer nga Univeristeti i Filadelfias.

Sipas përfundimit të këtij studimi femrat tërhiqen më shumë nga meshkujt me mjekër të gjatë se sa nga ata pa mjekër.

Mbajta e një mjekre të gjatë te meshkujt thekson ngjyrën flokëve, madhësinë e fytyrës dhe të nofullës si dhe përbën një tërheqje seksuale për femrat.

Gjithashtu sipas studimit të shkencëtarëve meshkujt të cilët kanë një mjekër të gjatë kanë shumë autoritet, dominancë edhe paraqitje fizike.

E duke qenë se femrat i preferojnë meshkujt me mjekër shkencëtarët sugjerojnë të lini mjekrën e gjatë./Albeu.com/


Shtuar më 13/03/2017, ora 16:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori