Me jogurt shtohet pjelluria?
Shkencëtarët e Institutit Teknologjik të Masaçusetsit kanë zbuluar se jogurti përmirëson "burrërinë".
Ata kanë zbuluar se si minjtë, të cilët brenda ditës kishin marrë një dozë jogurt, për 5 deri 15 për qind më shumë rëndojnë testiset e tyre, se sa ata që kishin konsumuar muzikë klasike.

Pos kësaj, ata minj që kishin konsumuar jogurt shumë më shpejt dhe më lehtë kishin fekonduar minjtë femra.

Rezultat e këtij hulumtimi do të mund të kenë implikime në pjellorinë njerëzore, e shkencëtarët shumë shpejt do të fillojnë të hulumtojnë nëse mund ta ndërlidhin konsumimin e jogurtit dhe cilësinë e spermës tek meshkujt.

Deri tek ky zbulim shkencëtarët arritën krejt rastësisht, derisa po hulumtonin ndikimin e jogurtit në mbipeshë.
Shtuar më 16/05/2012, ora 18:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori