Mbipesha, dietat që duhet të shmangni
Pse dieta ime nuk funksionon asnjëherë?
Keni kohë që provoni të rrëzoni kilet e tepërta dhe nuk ia dilni dot mbanë? Aplikoni për dieta që flasin për përfundime perfekte, por, asgjë. Stresi bëhet edhe më i dukshëm, për shkak të prag sezonit veror. Të qenët në formë është e shëndetshme jo vetëm për trupin, por edhe për trurin dhe rritjen e kënaqësisë në të njëjtën kohë.

Ne vijmë pranë jush me këto argumente që jo vetëm kanë rezultuar të suksesshëm, por shmang shpenzimin e parave, humbjen e kohës, etj.

Ja disa udhëzime mbi dietat që duhet të shmangni:

Pak karbohidrate?

Ju ndoshta jeni lodhur nga karbohidratet. Dietatilla me mungesë karbohidratesh, nuk funksionojnë. Janë shumë strikte, pa ndërprerje dhe e bëjnë jetën tuaj të mjerë. Shpesh, këto dieta shkaktojnë humbjen e funksioneve të trupit, duke shkaktuar madje dhimbje koke, irritime dhe pagjumësi të theksuar. Mbani mend: Dietatilla i rrëzojnë kilet e tepërta po aq shpejt sa i fitojnë ato!!!

Pak shëndoshje

Ju e dini çdo me thënë shëndet i ulët. Ushqimetilla kanë mbushur supermarketet sot. Ato janë plot kalori. Por, kujdes, jo të gjitha ushqimet kanë efekte të njëjta.

Dieta e të mos ngrënit

Trupi ynë kërkon ushqime për të funksionuar. Të humbësh peshën duke mos ngrënë, është rruga më e keqe. Nëse mendoni se dieta më e mirë është vetëm të pini lëngje të ndryshme, kjo është çmenduria më e madhe që kemi dëgjuar.

Rezultati do të ishte humbja e funksioneve të trurit dhe metabolizmit gjithashtu. Ju nuk mund të humbisni peshë duke ngordhur urie.
Shtuar më 20/04/2011, ora 16:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori