Mbillni këto bimë për të mbajtur larg mushkonjat e mizat
Mushkonjat dhe mizat nuk janë vetëm të bezdisshme, por paraqesin gjithashtu një rrezik të konsiderueshëm shëndetësor.

Mushkonjat konsiderohen si familja më e rrezikshme e insekteve në botë dhe transmetojnë sëmundje jashtëzakonisht të dëmshme si malaria, ethe, virusi i Nilit Perëndimor dhe virusi Zika.

Për fat të mirë, ka aroma që mund të përdoren për të mbajtur mushkonjat larg pa përdorimin e kimikateve.

Prandaj, ne ju rendisim më poshtë disa bimë që mund të mbillni në kopshtin apo ballkonin tuaj. Kështu do të shpëtoni nga mushkonjat pa përdorur asnjë grimcë kimikat.

-Lavanda

-Barbaroza

-Rozmarina

-Bima e mentes

-Borziloku

Shtuar më 24/04/2020, ora 18:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori