600 000 emigrantë sirian në Shqipëri? Reagon Ministria e Brendshme
Maskë me piper të zi për të zhdukur thinjat
Pëlqej
Maskë për flokë e për më tepër të mbuloni thinjat mund të realizohet dhe nga piperi i zi. Në vendet lindore në mënyrë tradicionale përdoret piperi i zi për parandalimin e shfaqjes së flokëve të thinjura.

Një gram piper përziejeni me gjysmë filxhani kos, gjysmë luge lëng limoni dhe po aq vaj bajameje. Përgatitjen vendoseni në flokë, masazhojeni mirë dhe mbajeni gjysmë ore, dhe pastaj lajeni me ujë të vakët.

Maskën përdoreni dy herë në javë. Masa e përdorur do t’u kthejë ngjyrën e errët flokëve dhe do të pengojë shfaqjen e mëtejshme të qimeve të thinjura. /albeu.com/
Shtuar më 27/02/2012, ora 11:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori